Şanlıurfa'da Beyaz Altın Pamuğun Hasadı Başladı
Tarım Danışmanlarımızdan Fıstık Çiftçisine Eğitim Verildi
Destekleme Rakamları Çiftçimizi Sevindirdi
Başkan Eyyüpoğlu; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Fakıbaba’ya güvenimiz tam
Tarım Danışmanlarımız Kalınbayat Köyünde Biber Hasat Günü Düzenledi
Başkan Eyyüpoğlu: 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
Tarım danışmanlarımız çiftçisi ile birlikte biber fidesi dikti
Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna'dan Odamıza Ziyaret
TZOB Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar Şanlıurfa Tanıtım Günlerimizde Bizleri Yalnız Bırakmadı
Başkan Eyyüpoğlu: Taşlı Arazilerimizi Daha Verimli Yapmak İçin Öncü Olacağız
Başkan Eyyüpoğlu: Buğdayda Pas Hastalığına Dikkat!
2017 Yılı Tarım İşçi ve Biçerdöver Biçim Ücretleri Açıklandı
4. Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı
Tarımda eğitim seferberliğine bir katkıda Şanlıurfa Ziraat Odasından
Pamuk ve hububat üreticisine müjde: destekleme ödemeleri 16 Nisan öncesi yapılacak
Tarım Danışmanları Konuklu ve Tatarhöyük Mahallelerinde Arazide
Başkan Eyyüpoğlu 5 bin badem fidanı dikimine katıldı
Başkan Eyyüpoğlu: Tüm imkanlarımız ile Şanlıurfa Fıstık Birliğinin yanındayız
2016 yılı Mazot, gübre ve toprak analizi desteği ödemeleri başladı
Başkan Eyyüpoğlu: gelecek nesillerin sağlığı için yerli tohum kullanın
Hububat çiftçisi desteklemesine kavuştu
Başkanı Eyyüpoğlu Çiftçileri Anız Yakmama Konusunda Uyardı. Toprak Anadır, Toprağı Yakma!
Başkan Eyyüpoğlu DEDAŞ’ın uygulamalarına sert tepki gösterdi
Bölgede Faaliyet Gösteren 22 Ziraat Odası DEDAŞ ile Sorun Yaşayan Çiftçinin Sesi Oldu
Temiz Pamuk Toplama Paneli Şanlıurfa Ziraat Odası'nda Gerçekleşti
Başkan Eyyüpoğlu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik'e Görevinde Başarılar Diledi
Şanlıurfa Ziraat Odası’ndan GAP İdaresi Başkanlığı’na teşekkür
Başkan Eyyüpoğlu: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Çelik’e desteğimiz tamdır
Şanlıurfa Ziraat Odası 2015 yılı biçerdöver biçim ücretlerini açıkladı
Şanlıurfa'da etkili olan dolu yağışının yol açtığı zarar büyük
Eyyüpoğlu: Tarım İşçileri İçin Desteğe Hazırız
Başkan Ahmet Eyyüpoğlu Güven Tazeledi
Eyyüpoğlu: 2014 çiftçi için zor bir yıl oldu
Şanlıurfa Ziraat Odası ‘Tarımda kayıt dışı istihdamın önüne geçme’ seminerine evsahipliği yaptı
Şanlıurfa Ziraat Odası Uluslararası Sulama Çalıştayına evsahipliği yaptı
Güneş enerjisi geleceğin tarımına ışık tutacak
Geleceğin Çiftçileri Şanlıurfa Ziraat Odası'nda
Şanlıurfa Ziraat Odası yeni binasına kavuştu
Eyyüpoğlu: Tarımda Makineleşmeyi önemsiyoruz
Eyyüpoğlu: Ziraat Odası artık bir çiftçi okulu olarak anılacak
Ziraat Odası’na müfettişlerden tam not

Şanlıurfa'da Beyaz Altın Pamuğun Hasadı Başladı

Yazdır
Gösterim: 95

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, aptığı açıklamada, bu yılın pamuk üretimi açısından iyi bir yıl olmasını beklediklerini ifade ederek, geçen yılki rekolte, fiyat ve destekleme oranlarından dolayı pamuğun bölge çiftçisi tarafından daha çok tercih edildiğini hatırlattı.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında sulu tarımın yaygınlaşmasının ardından ekim alanı artan pamuk, çiftçinin umudu olmaya devam ediyor. Tekstil, yağ sanayi ve hayvancılık sektörüne ciddi oranda ham madde sağlayan ürün, kozasından çiçek açımına kadar her evresinde tarlalarda görsel şölen sunuyor.

Sağladığı avantajlarla Türkiye'nin dünya genelinde tekstilde söz sahibi olmasına katkı sunan pamukta hasada başlayan üreticiler, rekoltenin tahminlerin üzerinde gerçekleşmesini bekliyor.

Pamuk, özellikle geçen yılki rekolte, fiyat ve destekleme oranlarıyla üreticisinin yüzünü güldürünce, bu yıl da bölge çiftçisi tarafından en çok tercih edilen ürün oldu.

Büyük umutlarla ektikleri pamuk için yaz boyunca etkili olan kavurucu sıcaklarda çalışmak durumunda kalan üreticiler, sıcak hava sayesinde bereketli bir hasat sezonu geçirmeyi umut ediyor.

Tarımda makineleşme hızla gelişmesine rağmen çeşitli nedenlerle bazı çiftçiler elle hasadı tercih ediyor. Sabahın ilk ışıklarıyla tarlaların yolunu tutan ve akşama kadar pamuk toplayan işçiler, ücretlerinin artırılmasını istiyor. Pamuk işçileri, güneş altındaki zorlu mesailerinin ardından güneşin batmasıyla evlerinin yolunu tutuyor.

'1 MİLYON 300 BİN TON PAMUK ELDE EDECEĞİZ'

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, aptığı açıklamada, bu yılın pamuk üretimi açısından iyi bir yıl olmasını beklediklerini ifade ederek, geçen yılki rekolte, fiyat ve destekleme oranlarından dolayı pamuğun bölge çiftçisi tarafından daha çok tercih edildiğini hatırlattı. Hasat döneminin bereketli geçmesini dileyen Eyyüpoğlu, şöyle konuştu:

Devletimizin sağladığı destekleme ve pamuğun fiyat artışı dolayısıyla bu yıl Şanlıurfa'da yaklaşık 2 milyon 300 bin dekar alanda pamuk tarımı yapıldı. Beklentilerimize göre sezon sonunda 1 milyon 300 bin ton kütlü pamuk elde edeceğiz. Hasat öncesi pamuk tarlalarında yaptığımız incelemeler sonucu son yılların kaliteli ve rekoltesi yüksek pamuğunu hasat edeceğimizi gördük. Devletimizin sağladığı destekleme ve pamuğun fiyat artışı dolayısıyla bu yıl Şanlıurfa'da yaklaşık 2 milyon 300 bin dekar alanda pamuk tarımı yapıldı. Beklentilerimize göre sezon sonunda 1 milyon 300 bin ton kütlü pamuk elde edeceğiz. Şu anda pamuk 2,85 TL'ye kadar alıcı buluyor, bu rakamlar oldukça iyi ama biz yine de artış olmasını bekliyoruz. Bu yıl da Türkiye'deki pamuğun yüzde 43'ünü karşılayacağımızı düşünüyoruz. Allah'a şükürler olsun ki, bu yıl da Rabbim bereketini bizlerden esirgemedi. Devletimiz desteğini verirken, çiftçilerimiz de canla başla çalıştı. İnşaallah, bunun sonucunda hem üreticimiz hem sanayicimiz hem işçimiz emeğinin karşılığını alacaktır."

 

Tarım Danışmanlarımızdan Fıstık Çiftçisine Eğitim Verildi

Yazdır
Gösterim: 81

Şanlıurfa Ziraat Odası tarım danışmanları sahada eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Danışmanların gerçekleştirdiği organizasyon ile Kurukezen, Esemkulu ve Remzi mahallelerinde çiftçilere fıstık yetiştiriciliği konusunda kapsamlı eğitim verildi.

 

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren uzman ziraat mühendisi tarım danışmanları sahada çiftçileri ile bir araya gelerek eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Ziraat odası tarım danışmanları Galip Gazanfer ve Gülistan Ertürk ile birlikte Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. İzzet Acar çiftlere fıstık yetiştiriciliği konusunda kapsamlı bilgi verildi. Kurukezen, Esemkulu ve Remzi mahallelerindeki eğitim çalışmasını Haliliye ilçe Tarım Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri de destek verdi.

Gerçekleştirilen Köy toplantısına çok sayıda fıstık çiftçisi katılarak fısıtık yetiştiriciliği ile ilgili bilimsel bilgiler aldı. Benzer çalışmaların artarak devam etmesi durumunda Şanlıurfa’da hem fıstık ekim alanının hem de veriminin artması hedefleniyor. 

Destekleme Rakamları Çiftçimizi Sevindirdi

Yazdır
Gösterim: 384

Önceki Gün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıba’nın açıkladığı 2017 yılı için tarımsal destekleme rakamları çiftçiyi sevindirdi. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘özellikle bölgemizde üretilen ürün kalemlerindeki destekleme artışı çiftçimizi ihya edecektir’ dedi.

 

2017 yılı tarımsal destekleme rakamları çiftçinin can suyu olarak değerlendirildi. Özellikle ekonomisi tarıma dayalı bölgelerde çiftçiler yeni açıklanan destekleme rakamlarının hem piyasalar hem de tarımsal üretimin artışına olumlu yansıyacağını açıkladı. Ancak destekleme kalemleri arasında Fıstığın yer almaması fıstık çiftçisinin tepkilerine neden oluyor.

Destekleme rakamlarının açıklanmasına ilişkin olarak Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘Gönül isterdi ki rakamlar daha yüksek olsun buna rağmen özellikle bölgemizde üretilen ürünler için açıklanan rakamlar bizleri memnun etmiştir. Şunu belirtmek isterim ki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleme çalışmaları ile çiftçimizin yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Buradan bölge çiftçimize şunu tavsiye edebilirim özellikle pamuk üretimi konusunda hiçbir çekinceleri olmasın, pamukta mazot ve gübre desteği ile çiftçimiz ihya edilmiştir. Diğer taraftan buğday, arpa, mercimek ve diğer tahıl ürünleri için de çiftçimizi memnun eden rakamlar açıklanmıştır. Bu çalışmaların ülke tarımına olumlu yansıyıp ekonominin büyümesinde de önemli katkı sunacağına inanıyorum. Ancak Fıstık desteklemesi konusunda henüz beklentileri karşılayan bir kararın alınmaması ise fıstık çiftçisini üzmektedir. Fındığa verilen desteğin benzeri Fıstık için de verilmesi konusundaki taleplerimiz devam ediyor. Buradan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet E. Fakıbaba ve bakanlık yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rakamlar sevindirdi

Buna göre Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında açıklanan rakamlara göre arpa, çavdar, buğday ve yulaf için dekar başına 13 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 17 lira destek verilecek.

Çeltik, pamuk için dekar başına 36 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 40 lira, yağlık ayçiçeği, soya, dane mısır, patates için dekar başına 17 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 21 lira destek verilecek.

Aspir, nohut, mercimek, kuru fasulye için dekar başına 11 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 15 lira, fındık, yem bitkileri, çay, kuru soğan, kanola ve diğer ürünler için dekar başına 9 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 13 lira destek verilecek. 

2017 yılı pamuk ve mısır biçim ücretleri açıklandı

Yazdır
Gösterim: 408

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Hikmet İpar Başkanlığında Şanlıurfa Ziraat Odası’nda gerçekleştirdiği toplantı ile Pamuk ve mısır biçim ücretleri belirlendi. İpar, pamuk makine ile balyasız 110 TL, balyalı ise 120 TL olrken mısır çırçırlı 21 TL çırçırsız 20 TL olarak açıklandığını söyledi.

 

Pamuk ve mısırın hasat vaktinin yaklaştığı şu günlerde Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurullu gerçekleştirdiği toplantıda 2017 yılı Pamuk ve mısırı biçim ücretlerini belirledi.

İpar: her kesimin çıkarlarını göz önüne aldık

Toplantı sonunda alınan kararı açıklayan Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Hikmet İpar şu bilgileri verdi; “İl Koordinasyon Kurulu olarak yaptığımız toplantıda günümüz ekonomik koşullarını, tarımsal girdileri ve hem üreticiyi hem de işçiyi göz önün bulundurarak belirledik. Buna göre 2017 yılı pamuk ve mısır biçim ücretleri şöyle. pamuğun makineli hasat ücretini Şanlıurfa sınırları içerisinde nakliye dahil dönüm başına balyasız makine ile 110 TL, balyalı makine ile ise 120 TL olarak belirlendi. Pamuğun elle hasat ücreti ise kilogram başına ve pamuğun randımanına göre değişiyor. Buna göre, kilogram başına 39-40 randıman 42 kuruş, 37-38 randıman 37 kuruş, 35-36 randıman 34 kuruş olacak. Mısır biçim ücreti ise, dönüm başına çırçırlı 21 TL, çırçırsız 20 TL olarak belendi. “

 

Başkan Eyyüpoğlu: Ürünün daha temiz toplanması için teşvikte bulunduk

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘Pamuk ve mısır hasat dönemi yaklaşırken, üreticilerimizin ve tarım sektörü çalışanlarımızın beklediği mısır ve pamuk biçim ücretlerini İl Koordinasyon toplantısında belirledik. Bu yıl belirlenen ücretin hem üreticiyi hem de sektör çalışanını ihya edeceğini düşünüyoruz. Elimizden geldiğince titiz bir karar aldık. Burada özellikle pamuğun daha temiz toplanması için randıman usulünü baz alarak pamuğunun kaliteli toplanmasını teşvik etmeye çalıştık. Ücretlerin tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli olmasını diliyorum. ‘ dedi.

Başkan Eyyüpoğlu; Bakan Fakıbaba’ya güvenimiz tam

Yazdır
Gösterim: 98

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve ilçe ziraat odaları başkanları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet E. Fakıbaba ve bakanlık yetkililerinin yer aldığı Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısına katıldı. Başkan Eyyüpoğlu Şanlıurfa çiftçi taleplerini içeren hayati öneme sahip 7 maddelik, dosyayı Bakan Fakıbaba’ya teslim ederken kendisine güvenlerinin tam olduğunu kaydetti.

 

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısına katılarak çiftçi sorunlarına dikkat çekti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet E. Fakıbaba ve bakanlık yetkililerinin katıldığı toplandı toplantı 5 saat sürdü. Çiftçiler adına toplantıya katılan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, bölge çiftisinin yaşadığı sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı dosyayı toplantıda bakan Fakıbaba’ya teslim etti. Sorunların çözümü konusunda söz aldıklarını aktaran Başkan Eyyüpoğlu, toplantıda çiftçilerimizin sulama, destekleme, tarımın geliştirilmesi konusunda çalışma yapılması ve özellikle DEDAŞ konusundaki rahatsızlığın dile getirildiğini ve sayın bakan Fakıbaba’nın konuyla yakından ilgilendiğini aktardı.

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı gerçekten çok verimli geçti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet E. Fakıbaba uzun bir mesai harcayarak bölgede faaliyet gösteren tüm kesimlere kulak verdi. Bunun için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlerde ziraat odaları olarak çiftçi sorunlarımızın ve çözüm önerilerimizin yer aldığı özetle 7 maddeden oluşan dosyamızı kendisine teslim ettik. Gerek çiftçilerimiz gerekse oda başkanları bir konuyu gündeme getirdi. Gerekli çalışmalar hızla yapılarak çözüme ulaşmayı umut ediyoruz. Özellikle DEDAŞ’ın uygulamalarından duyduğumuz rahatsızlığı kendilerine sözlü olarak ilettik. Sağolsun sayın bakanımız sorunları hepimizin önünde DEDAŞ yetkililerine ulaştırdı. Sorunun çözümü konusunda da neler yapılabileceğini önümüzdeki günlerde bizler de takipçisi olacağız.’ Dedi.

Başkan Eyyüpoğlu ziraat odaları olarak iletilen sorunları ile şöyle özetledi;

1-       Elektrik enerjisi ile sulu tarım döneminin bittiği bilinirken, sulama alanlarının genişletilerek enerji ile sulamadan vazgeçilmesini sağlamak.

2-       TEDAŞ’ın kontrolsüz faturalamadan, keyfi elektrik kesme, ve cazibe sulama yapan çiftçimize bloke uygulamasından vaz geçmesi.

3-       Harran ve Akçakale bölgesinde açık sulama sisteminden kapalı sulama sistemine geçiş sağlanmalı.

4-       Fıstık için tarımsa destek taleplerinin karşılanması.

5-       Uzun yıllardan buyana hazineden kiralanarak kullanılan tarım arazileri o toprağa emek veren çiftçiye satışının yapılması.

6-       Değerli tarım arazilerine sahip olan Hilvan, Karakeçili, Viranşehir, Siverek ve merkez mahallelerine sulama Projelerinin bir an önce hayata geçirilmesi.

7-       Arazi Toplulaştırma çalışmalarının hızlandırılarak desteklemeden faydalanamama sorunun çözülmesi.

Biber Hasat Günü Yapıldı

Yazdır
Gösterim: 114

GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü ile Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren Ziraat Mühendisi uzman tarım danışmanlarının Kalınbayat mahallesinde birlikte yürüttüğü biber demonstrasyonunun sonunda hasat günü yapıldı. Damla sulama yöntemi ve titiz çalışma sonunda elde edilen biberin rekoltesi ve kalitesi çiftçinin yüzünü güldürdü.

 

Şanlıurfa Ziraat Odası Tarımsal Danışmanlık birimi çiftçisi ile GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü’nün bilimsel tarım yöntemleri kullanarak Kalınbayat Mahallesinde uyguladığı biber demonstrasyonu sonunda önceki gün biber hasat günü yapıldı. Damla sulama yöntemi ile gerçekleştirilen biber tarımı sonuçları çok iyi olduğu belirlendi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Bünyesinde görevli ziraat mühendisi uzman tarım danışmanları, Gülistan Ertürk, Gülbin Öncel, Oya Kılıç ve Galip Gazanfer’in GAP TEYAP İl Koordinatörü Orhan Yenel’in yürüttüğü biber deneme ekim projesi sonunda yapılan biber hasat gününe Haliliye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Demir, ziraat mühendisleri ve çiftçiler katıldı.

Tarım danışmanları tarlada çiftçisine ulaşarak biber yetiştiriciliği konusunda çiftçilere detaylı bilgi vererek daha bilinçli biber tarımı yapılmasının yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Çiftçi Ceylan: Sonuç mükemmel

Deneme ekiminin yapıldığı Kalınbayat Mahallesi çiftçisi Cevher Ceylan, GAP TEYAP ile Şanlıurfa Ziraat Odası tarım danışmanlarının bizlere sunduğu tavsiyelere dikkate alarak hasat gününde elde edilen sonucun çiftçileri sevindirdiğini söyledi. Çiftçi Ceylan, ‘GAP TEYAP İle Şanlıurfa Ziraat Odası’nın biber deneme ekimi yapacaklarını öğrendikten sonra başvurumu yaptım. Ve kısmet oldu birlikte biber ekimini ardından yetiştirme süreci ve bugün de hasat için toplandık. Şunu belirtmem gerekiyor ki  tarımın bilinçli yapılmasının ne kadar önemli olduğunu gördük. Şanlıurfa Ziraat Odası Ziraat Mühendisi Uzman Tarım Danışmanları her safhada yanımızdı olup gerekli tüm bilgileri verdi, bizlerde uyguladık. Sonuç gerçekten çok güzel. Buradan tüm çiftçi arkadaşlarıma tavsiyem Tarım danışmanları ile daima iletişim ve işbirliği halinde olsunlar. Çok faydasını görecekler. Ben bu çalışmamızda emek veren GAP TEYAP İl Koordinatörü Orhan Yenel’e Şanlıurfa Ziraat Odası Tarım danışmanlarına Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe Müdürlüklerindeki görevli arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.’ Dedi. 

 

Başkan Eyyüpoğlu: 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız

Yazdır
Gösterim: 220

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında yazılı basın açıklaması ile 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan Türkiye demokrasisine, milli iradesine ve milletine yönelik darbe girişimini en şiddetli şekilde lanetledi. Darbeye karşı mücadele ederken şehit ola 250 vatan evladına Allahtan Rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, FETÖ’nün başrolde olduğu alçak darbe girişimini şiddetle kınarken, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her şeyimizi ortaya koyarak kurduğumuz demokrasiye ve özgürlüklere sahip çıkacaklarını söyledi.

 

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon kurulu 15 Temmuz darbe girişimini 1. yıl dönümünde şiddetler lanetlenirken, darbeye karşı mücadelede Şehit olan 250 vatan evladını saygı ile anarken, şehitler için Allahtan rahmet ve baş sağlığı dileklerini sundu.

Eyyüpoğlu açıklamasında şu ifadeler yer verdi:” 15 Temmuz darbe girişimi ülkemiz için çok talihsiz bir olay olmuştur. O geceyi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Yaklaşık son 15 yıldır Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde olgunlaştırdığımız demokrasimizden, özgürlüklerimizden vazgeçmemizi hiç kimse beklemesin. Kendi meclisini bombalayacak kadar gözü dönmüş bu darbecilere şükürler olsun ki halk canı bahasına da olsa gereken cevabı vermiş darbe başarıya ulaşmadı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde başta darbeye karşı mücadele ederken şehit düşen 250 vatan evladımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Allahın rahmeti daime üzerlerine olsun. Şanlıurfa Ziraat Odası olarak temsil ettiğimiz çiftçi camiası ile birlikte ülkemizin, milletimizin ve devletimizin yanında canla başla yer almaya devam edeceğimiz açıklıyoruz. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve yönetimim olarak demokrasiden yana olduğumuzu her türlü darbe girişimi ve düşüncesini sonuna kadar lanetlediğimizi açıklıyoruz.”

Telif Hakkı © 2017 ŞANLIURFA ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI. Tüm Hakları Saklıdır.