Başkan Eyyüpoğlu Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile görüştü
DSİ’nin sulama ücretine yüz 100 zam talebine Başkan Eyyüpoğlu’ndan tepki
Ak Parti İl Başkanı Yıldız’dan Ziraat Odasına ziyaret
‘Çiftçiye sağlanan enerji desteği sürdürülmelii’
Başkan Eyyüpoğlu: Pamukta durum iyi, Hububatta destek bekliyoruz
Başkan Eyyüpoğu; 15 Temmuz'u unutmayacağız unutturmayacağız.
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun
Şanlıurfa Ziraat Odası 5. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında Çiftçileri ile Buluştu
‘Kurtuluş Ruhumuz Hep Diri Kalacaktır’
Şanlıurfalı Şehit Teğmen Muhammet Cihangir Çubukçu’nun İsmi Havşanlı’da Kütüphanede Yaşatılacak
Pamuk desteklemesi ödenmeye başlandı
Şanlıurfa Çiftçisi DEDAŞ’a Talip
6 İlin Ziraat Odaları Başkanları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba ile enerji sorununu görüştü
Şanlıurfa Ziraat Odası Tarım Danışmanlarından Ziraat Mühendisi Adaylarına Eğitim
2017 Şanlıurfa’da Tarımda Rekor Yılı Oldu
Şanlıurfa’da mısır üretiminin artışı devam etti
2017 Yılı Pamuğun Yılı Oldu. Beyaz Altın Hem Rekoltesi ile Hem de Fiyatı ile Sevindirdi
Başkan Eyyüpoğlu: Çiftçimizin Hakkını Kimse Yedirtmeyiz-Şanlıurfa Ziraat Odası 40 Randıman Pamuğun Fiyatını 3.00 TL Olarak Açıkladı
Şanlıurfa Çiftçi Örgütleri Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Tarım Danışmanlarımızdan Fıstık Çiftçisine Eğitim Verildi
Destekleme Rakamları Çiftçimizi Sevindirdi
Başkan Eyyüpoğlu; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Fakıbaba’ya güvenimiz tam
Tarım Danışmanlarımız Kalınbayat Köyünde Biber Hasat Günü Düzenledi
Başkan Eyyüpoğlu: 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
Tarım danışmanlarımız çiftçisi ile birlikte biber fidesi dikti
Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna'dan Odamıza Ziyaret
TZOB Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar Şanlıurfa Tanıtım Günlerimizde Bizleri Yalnız Bırakmadı
Başkan Eyyüpoğlu: Taşlı Arazilerimizi Daha Verimli Yapmak İçin Öncü Olacağız
Başkan Eyyüpoğlu: Buğdayda Pas Hastalığına Dikkat!
2017 Yılı Tarım İşçi ve Biçerdöver Biçim Ücretleri Açıklandı
Tarımda eğitim seferberliğine bir katkıda Şanlıurfa Ziraat Odasından
Pamuk ve hububat üreticisine müjde: destekleme ödemeleri 16 Nisan öncesi yapılacak
Tarım Danışmanları Konuklu ve Tatarhöyük Mahallelerinde Arazide
Başkan Eyyüpoğlu 5 bin badem fidanı dikimine katıldı
Başkan Eyyüpoğlu: Tüm imkanlarımız ile Şanlıurfa Fıstık Birliğinin yanındayız
2016 yılı Mazot, gübre ve toprak analizi desteği ödemeleri başladı
Başkan Eyyüpoğlu: gelecek nesillerin sağlığı için yerli tohum kullanın
Hububat çiftçisi desteklemesine kavuştu
Başkanı Eyyüpoğlu Çiftçileri Anız Yakmama Konusunda Uyardı. Toprak Anadır, Toprağı Yakma!
Başkan Eyyüpoğlu DEDAŞ’ın uygulamalarına sert tepki gösterdi
Bölgede Faaliyet Gösteren 22 Ziraat Odası DEDAŞ ile Sorun Yaşayan Çiftçinin Sesi Oldu
Temiz Pamuk Toplama Paneli Şanlıurfa Ziraat Odası'nda Gerçekleşti
Şanlıurfa'da etkili olan dolu yağışının yol açtığı zarar büyük
Şanlıurfa Ziraat Odası’ndan GAP İdaresi Başkanlığı’na teşekkür
Başkan Eyyüpoğlu: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Çelik’e desteğimiz tamdır
Şanlıurfa Ziraat Odası 2015 yılı biçerdöver biçim ücretlerini açıkladı
Eyyüpoğlu: Tarım İşçileri İçin Desteğe Hazırız
Başkan Ahmet Eyyüpoğlu Güven Tazeledi
Eyyüpoğlu: 2014 çiftçi için zor bir yıl oldu
Şanlıurfa Ziraat Odası ‘Tarımda kayıt dışı istihdamın önüne geçme’ seminerine evsahipliği yaptı
Şanlıurfa Ziraat Odası Uluslararası Sulama Çalıştayına evsahipliği yaptı
Güneş enerjisi geleceğin tarımına ışık tutacak
Ziraat Odası’na müfettişlerden tam not
Şanlıurfa Ziraat Odası yeni binasına kavuştu
Eyyüpoğlu: Tarımda Makineleşmeyi önemsiyoruz
Eyyüpoğlu: Ziraat Odası artık bir çiftçi okulu olarak anılacak

Bölgede Faaliyet Gösteren 22 Ziraat Odası DEDAŞ ile Sorun Yaşayan Çiftçinin Sesi Oldu

Yazdır
Gösterim: 2019

Şanlıurfa Ziraat Odasında bir araya gelen bölgede faaliyet gösteren 22 Ziraat Odası Başkanı DEDAŞ ile yaşanan sorunları masaya yatırarak çözülmesini istedi.

Şanlıurfa Ziraat Odasında gerçekleştirilen toplantı ile bölgede faaliyet gösteren 22 ziraat odası başkanı DEDAŞ’ın tarımda kullanılan elektriğe ilişkin uygulamaları ve ücret politikaları eleştirirken, çözüm önerilerini ortaya koydu. Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Başkanı Ali Kaya, TZOB Yönetim Kutulu üyesi M. Cevat Delil ve Şanlıurfa Ziraat Odaları İl koordinasyon Başkanı Hikmet İpar açıklamada bulunarak, yaşanan elektrik kesintilerinin son bulması, ücretlerin düşürülmesi, sulama birlikleri ile yaşanan sorunlardan çiftçilerin sorumlu tutulmaması ve GAP Projesi kapsamında sulama alanlarının genişletilmesi talebinde bulundu.

Elektrik enerjisi ile sulama yaparak tarım faaliyeti yürüten çok sayıda çiftçinin desteklemelerinin  bloke edilmesi, haciz ve elektrik kesintileri ile karşı karşıya kalması çifti kurumlarının tepkisine neden oldu. Bu kapsamda bölge Ziraat odalarından Şanlıurfa, Mardin, Şırnak Diyarbakır ve Siirt illerinden toplam 22 ziraat Odası Başkanı DEDAŞ’ın çiftçiye yönelik uygulamalarını eleştirerek sorunun çözümüne yönelik önerilerde bulundu.

Yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda açıklamada bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurlu Üyesi M. Cevat Delil, Şanlıurfa Ziraat Odaları İl koordinasyon Başkanı Hikmet İpar ve Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Başkanı Ali Kaya yaşanan elektrik kesintilerinin son bulması, tarımda kullanılan enerji ücretinin düşürülmesi, sulama birlikleri ile yaşanan sorunlardan çiftçilerin sorumlu tutulmaması ve GAP Projesi kapsamında sulama alanlarının genişletilmesi talebinde bulundu.

DELİL: DAHA FAZLA ÜRETİM İÇİN UCUZ ENERJİ GEREKLİ

TZOB Yönetim Kurulu üyesi M. Cevat Delil tarımda uygulanan enerji politikaları nedeniyle çiftçilerin büyük mağduriyet yaşadığını ve sorunun çözümü için makul bir noktada buluşmak gerektiğini kaydetti. Delil bunun için önce GAP Projesini ardından elektrikte uygulanan yüze 18 ve 5’lik KDV’nin kaldırılmasını işaret etti.

Delil, ‘TZOB Bölge Başkanlığı olarak Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinden Ziraat Odaları Başkanlarımız ile özellikle tarımda kullandığımız enerji ile ilgili olarak bir araya geldik. Tarımda kullandığımız enerjinin pahalı olması nedeniyle bu konuyu bir arada görüştük. Daha ucu enerji alarak daha fazla üretim yapmak istiyoruz. Bu kapsamda özellikle GAP kapsamında sulama kanallarının açılmasını talep ediyor. Bu şekilde kalıcı çözüm olacağını düşünüyoruz. Bunun yanında yüzde 18’lik ile yüzde 5’lik KDV’nin kaldırılmasını talep ediyoruz. Ayrıca konuyu siyasilerimiz ile de görüşerek çözüm yolları arayacağız. DEDAŞ’a bağlı 6 ildeki çiftçi temsilcileri olarak hep birlikte Ankara’ya giderek, Enerji Bakanımız ile Tarım Bakanımıza konuyu arz ederek çiftçinin buradaki mağduriyetinin giderilmesini talep edeceğiz.’ Şekilde konuştu.

İPAR: SORUNLARIMIZ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ ANKARA YOLUNA ÇIKACAK

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Hikmet İpar da açıklamasında sulama birliklerine düzenleme getirilmesini ve sulama birliği üyesi olup halen desteklemesi bloke edilen çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesini vurguladı.

İpar, ‘Bugün DİCLE EDAŞ’ın bölgesine bağlı olan Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt illerimizin ziraat Odları Başkanları ve Pamuk Birliği Başkanları ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdik. Tarımda elektrik enerjisinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle mağduriyetimizi görüşerek çeşitli çözüm önerileri üretmeye çalıştık. Elektrik kesintilerinin çiftçileri nasıl mağdur ettiğini hepimiz biliyoruz, çiftçi desteklemelerine konulan blokelerin halen kaldırılmadığı biliniyor, 2013-2014 sezonunda çiftçinin ödeme yapmasına rağmen borç çıktığı ve borcun icraya gitmesi, dönüm ve sayaç bazındaki elektrik fiyatının halen belirlenmemiş olması, farklı illerde farklı uygulamaların olması hepimizin ortak sorunu olarak önümüzde duruyor. Bu konuları arkadaşlarımız ile birlikte değerlendirdik. Bu konuda TZOB Yönetim Kurulu üyesi Cevat Bey’de yalnız bırakmadı. Kendisine ve toplantıya katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor. ‘ dedi.

İPAR:  ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ DE VAR

Bölge çiftçisini temsil eden 22 Ziraat Odası Başkanı ile birlikte sorunların yanında çzöüm önerilerini de ortaya koyduklarını kaydeden İpar, GAP Projesi kapsamında sulamaya açılması bekleyen alanlarda çalışmaların bitirilmesinin hayati önem taşıdığını söyledi. İpar açıklamasında ‘Tabi bu konuları konuşurken beraberinde çözüm önerileri de ürettik. Bu çözüm önerilerimiz ile birlikte arkadaşlarımız arasında oluşturacağımız bir komisyon ve milletvekillerimizin desteği ile birlikte ilgili bakanlıklarla görüşeceğiz. Bu kapsamda DEDAŞ ile görüşmeler gerçekleştirip soruna çözüm bulmaya çalışacağız.

Çözüm Önerilemezimiz arasında devletin mutlaka ama mutlaka devletin elektrik ile sulama yapan çiftçiye destek vermesi, vergilerin aşağı çekilmesi, bunla birlikte sulama birliklerine düzelmelerin getirilmesini isteyeceğiz. Sulama birliklerine üye olan çiftçilerimizin halen blokeleri sürmektedir. Öyle ki borcunu ödeyen sulama birliği temsilcileri bile burada mağdur olmuştur. Bütün bunların ana kaynağından çözümünde tek bir yol var o da GAP Projesi kapsamındaki sulama alanlarının sulamaya açılması gerektiğidir. GAP projesinin hayata geçirilmesi bu sorunları çözecektir. Bizler burada ortak hareket ederek Urfa’nın ve Güneydoğu’nun bu sorununu çözüme kavuşturmaya çalışacağız.’ İfadelerine yer verdi.

KAYA: BUGÜN ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK

Şanlıurfa Ziraat Odasının çiftçilerin en önemli sorunu olan elektrik sorununu masaya yatırılmasında ev sahipliği yaparak önemli bir konuya neşter atıldığını kaydeden Kaya, benzer toplantıların aralıklarla yapılmaya devam edeceğini vurguladı. Kaya, ‘Bugün burada toplantımıza katılan tüm çiftçi temsilcisi Ziraat Odaları Başkanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu toplantı bizler için bir önemli bir başlangıç olmuştur. Ve çiftçilerimizin sorunlarını dile getirmek için zaman zaman Ziraat Odaları olarak sürekli çiftçilerimizin sorunlarını tartışarak çözüm üretmeye çalışacağız. Sorunu çöze bilmek için gerek burada gerekse Ankara’da milletvekillerimiz ve Tarım Bakanımız Sayın Faruk Çelik ile birilikte istişarelerimiz sürecektir.’ Dedi. 

Tarım danışmanları çiftçiyi bekliyor

Yazdır
Gösterim: 2491

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde ücretsiz hizmet veren 9 tarım danışmanı çiftçiyi bilgilendirmeye devam ediyor. Günde ortalama 5 köy ziyareti gerçekleştirilirken,  gerek yüz yüze gerekse telefonla 60 çiftçiye ulaşan danışmanlar, çiftçilerin daha iyi ürün alması ve bilimsel yöntemlerle tarım yapabilmeleri konusunda çiftçiyi bilgilendiriyor. Şanlıurfa Ziraat Odası tarım danışmanlarından Gülistan Ertürk, günübirlik ziyaret ettikleri köylerde bölgede yetişebilen birçok ürün hakkında çiftçilere bilgi verdiklerini söyledi. Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ise tarım danışmanlarının bilgilendirmeleri doğrultusunda hedeflerinin yılda birden fazla ürünün elde edilmesi olduğunu vurguladı.

Eyyüpoğlu ve BB. Başkanı Güvenç Fıstık bahçelerinde incelemede bulundu

Yazdır
Gösterim: 2382

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Fıstık bahçelerinde incelemelerde bulundu. Fısıtığın önceki yıllara oranla rekor fiyatla piyasada alıcı bulması şaşkınlık yaratırken konuya ilişkin açıklama Şanlıurfa Ziraat Odasından gelmişti.Fıstık 14 ila 15 liraya piyasaya çıkmasının neden olarak don ve dolu yağışları olarak gösterildi.

Önceki gün Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu Fıstık bahçelerinde incelemelerde bulundu. Yerinde yapılan inceleme sonunda açıklamada bulunan Eyyüpoğlu, ‘don ve dolu yağışının etkili olduğu bölgelerde fıstık rekoltesi ne yazık ki düşük ancak mevsimsel olumsuzlukların yaşanmadığı yerlerde ise ürün oldukça iyi. Tek tesellimiz ürünün iyi oranda alındığı bölgeler’ dedi.

‘TEDAŞ hem hükümetin hem de çiftçinin başına bela’

Yazdır
Gösterim: 2610

Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İ. Halil Kızılelma ve parti yöneticilerinden oluşan bir heyet Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi. Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu destek vereceklerini bunun için de çiftçilere çağrıda bulunacaklarını kaydetti. Ancak Eyyüpoğlu, gündemdeki elektrik sorunun da çözülmesi gerektiğini belirterek, ‘TEDAŞ hem Ak Parti’in hem de çiftçinin başına bela’ dedi.

Cumhurbaşkanı seçimlerine az bir süre kala siyasi partilerin destek toplamak için STK ziyaretleri sürüyor. Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İ. Halil Kızılelma ve partili heyet Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurlunu ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi. Destek çağrısına olumlu yanıt verecekleri açıklamasında bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve yönetim kurulu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bölge ve ülke için ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydetti. Eyyüpoğlu çiftçi ile DEDAŞ’ı karşı karşıya getiren elektrik ile ilgili uygulamalardan kaynaklanan sorunların bir önce çözülmesi gerektiğini hatırlattı.

‘BİR KEZ DAHA DESTEK İSTİYORUZ’

Kızılelma açıklamasında “ Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında Ak Parti olarak STK’lara destek ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Şanlıurfa Ziraat Odası önemli bir seçmen kitlesine hitap eden bizim elimiz kolumuz. Bu güne kadarki tüm destek için teşekkür ederken, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayımız Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan için tekrar destek istiyoruz. Bizi hiç yalnız bırakmadılar inşallah 10 Ağustos günü de yalnız bırakmayacaklardır. Çiftçilerimizin Recep Tayyip Erdoğan’ olan sevgisini hepimiz biliyoruz. Ve bu sevgi 10 Ağustos akşamı inşallah açılacak sandıklarla ortaya çıkacaktır.’ Sözlerine yer verdi.

Ziyarette Bulunan Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı İ. Halil Kızılelma, Ziraat Odasının kavuştuğu yeni hizmet binasının hayırlı olması dileğinde de bulundu.

Eyyüpoğlu; Erdoğan’a desteğimiz tamdır

Haliliye Ak Parti İlçe teşkilatının ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini kaydeden Eyyüpoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da desteklerini sunacaklarını söyledi.

Eyyüpoğlu konuşmasında ‘ziyaret etmeleri Ak Parti İlçe yönetiminin bizleri ziyareti mutlu etmiştir. Sayın Erdoğan için destek istediler. Bilindiği gibi daha önceki seçimlerde de desteğimiz olmuştu. Biz şunu düşünüyoruz Başbakan Erdoğan olmasaydı Türkiye’nin hali ne olurdu? Bu düşünceyle desteğimiz Allahın izniyle kendisine tamdır. Çiftçilerimize de destek için çağrıda bulunuyoruz. Özellikle çiftçilerimizden ricam sayın Erdoğan için desteklerini esirgemesinler. Türkiye’nin önünün açılması için sayın Erdoğan’ın seçilmesi çok önemlidir.’ İfadelerine yer verdi.

“TEDAŞ AK PARTİ’NİN DE ÇİFTÇİNİN DE BAŞINA BELA”

Cumhur başkanlığı seçimlerinde Başbakan Erdoğan’a destek vereceklerini aktaran Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu, sulama ile tarım yapan çiftçinin elektrik sorununun çözülmesi gerektiğini kaydetti. TEDAŞ’ın bölge çiftçisini ve hükümeti zor durumda bıraktığını söyleyen Eyyüpoğlu, ‘Ancak şunu da belirtmek zorundayım ki; çiftçilerimizin elektrikle ilgili çözüm bekleyen önemli sorunları vardır. Şunu belirmek gerekir ki TEDAŞ hem Ak Parti’nin hem de bölge çiftçisinin başına bela olmuştur’ dedi.

 

Eyyüpoğlu, sorununun hükümetin en tepesine kadar iletildiğini belirterek, ‘çiftçimizin elektrik sorununu sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize ilettik. İnşallah bu sorunda çözülür.’ Şeklinde konuştu.  

Ak Parti’den Ziraat Odası’na ziyaret

Yazdır
Gösterim: 2865

Ak Parti İl Yönetimi Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim kuruluna ziyarette bulundu. Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve partili heyetin gerçekleştirdiği ziyarette çiftçi sorunları birebir kendilerine iletildi. Görüşme sırasında Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez'e iletilen sorunların başında sulama ile tarım yapan çiftçilerin karşılaştığı elektrik kesintileri yer aldı. Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim kurulunca karşılanan heyet, yeni hizmet binasında incelemelerde de bulundu. Görüşmede Ak Parti heyetine Cumhurbaşkanı seçimlerinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'a da destek sözü verildi. 

 

Ziyarette Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Başkan Yardımcısı Halil Ataş, Meclis Başkanı Ali Kaya ve meclis üyeleri hazır bulundu. Ziyarette Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez ile görüşen Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu başkanı ve üyeleri çiftçilerin sorunlarını dile getirdi. Şanlıurfa Ziraat Odası yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan ve bilgi alan Ak Parti heyeti öğle yemeğinin ardından ayrıldı.

‘TEDAŞ ÇİFTÇİYİ BİTİRİYOR TEDBİR ALINMALI’

Ak Parti heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim kurulu başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, TEDAŞ’ın uygulamalarının çiftçiyi bitirme noktasına getirdiğini kaydetti. Elektrik sorununu ancak Başbakan Erdoğan'ın çözebileceğini söyleyen Eyyüpoğlu, ‘Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez’e ve heyetine Yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim. Çiftçilerin sorunlarını bire bir kendisine ilettik. Sıkıntıların bir kısmı giderildi. Özellikle TEDAŞ ile ilgili karşılaştığımız sorun çiftçiyi mağdur etmeye devam ediyor. Ancak bizler biliyoruz ki çiftçinin bu mağduriyetini çözerse Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan çözer. Umuyoruz ki çiftçilerimizin tüm sorunlarına çare bulunacaktır. Bu yüzden Çiftçilerimiz adına Başbakanımızdan ricamız TEDAŞ ile karşı karşıya olduğumuz sorunun çözülmesidir.’ Dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE DESTEĞİMİZ BAŞBAKANIMIZA’

Şanlıurfa Ziraat Odası olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Erdoğan’ı destekleyeceklerini belirten Eyyüpoğlu, ‘Şunu da belirtmek isterim ki; Şanlıurfa Ziraat Odası olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimiz sürecektir. Çünkü biz biliyoruz ki gerek ülke gerekse Ortadoğu’daki dengeler için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak ülkeye hizmet etmeli’ dedi.

Seçimlerde desteklerinin gerekçelerini de sıralayan Eyyüpoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Eğer Sayın Recep Tayyip Erdoğan Olmasaydı, bu gün ülkemiz de Suriye, Mısır veya Filistin olabilirdi. Bu gün içerisinde bulunduğumuz istikrarlı ve güvenli ortamı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a borçluyuz.”

 

 ‘ŞANLIURFA ÇİFTÇİSİNE YAKIŞIR BİR HİZMET BİNASI’

Öğle yemeğinin ardından Şanlıurfa Ziraat Odası yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Şanlıurfa çiftçisine yakışır bir hizmet binasının faaliyete girdiğini söyledi.

Yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Eğilmez, ‘gerçekten çiftçilerimiz çok güzel bir hizmet binasına kavuşmuş. Konferans ve seminer salonları, laboratuarı, hizmet ve yönetim kurulu birimleri ile çok kapsamlı bir bina. Ben yeni hizmet binasının çiftçilere ve odamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim’ dedi.

‘BİR GÜNDE ÇÖZÜLECEK SORUNLAR DEĞİL ZAMANA İHTİYAÇ VAR’

Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulunun Ak Parti heyetine ilettiği çiftçi sorunları ile ilgili olarak konuşan Eğilmez, sorunların çözümü için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Eğilmez, ‘Tabi ziyaretimizde çiftçilerimizin sorunlarını dinledik ve gerekli yerlere de ileteceğiz. Ancak bilindiği gibi gündeme gelen sorunlar bir günde çözülecek sorunlar değildir. Ancak gündeme gelen ve bizlere iletilen konuları takip edeceğiz’ şeklinde konuştu.

Çiftçilerin elektrik kesintileri ile karşı karşıya kaldığı sorunların farkında olduklarını ancak çözümü için takipte olduklarını belirten Eğilmez, çalışmaların sürüdüğünü söyledi. Eğilmez, ‘Tabi özellikle elektrik ile ilgili bazı sorunlarımız bulunuyor. Bizler bunun farkındayız ve çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Daha öncede belirttiğim gibi yılların sorunu aynı konuda da her gün daha ileri gideceğiz. Bugün bizleri de ağırladıkları için Ziraat Odası Yönetim Kurulu’na da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

‘BU KEZ CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN DESTEK İSTİYORUZ’

 

10 Ağustos günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı birinci tur seçimi için de Şanlıurfa Ziraat Odası’ndan destek isteyen Eğilmez, Ziraat Odası’nın oyunu Başbakan Erdoğan’dan yana kullanmalarını istediklerini belirtti. Daha önceki seçimlerde de Şanlıurfa Ziraat Odası’nın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandığı söyleyen Eğilmez, ‘Bilindiği gibi önümüzde bir de bir Cumhurbaşkanı seçimleri bulunuyor. Her seçimde bizlere çok büyük destek veren Şanlıurfa Ziraat Odası, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de adayımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz. Şanlıurfa Ziraat Odası olarak başta Başkan Ahmet Eyyüpoğlu ve yönetim kurulu bu seçimde de inşallah direk Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini düşünüyoruz. Ayrıca Şanlıurfalıların da Başbakanımıza sevgisi büyüktür. Bu sevgi seçimde de desteğe dönüşeceği kanaatindeyim’ dedi. 

CHP heyeti Ziraat Odasında çiftçiler ile görüştü

Yazdır
Gösterim: 2401

Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aytuğ Çıray ile Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve beraberindeki heyet Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulunu Ziyaret etti. Ziyarette son aylarda gündemde olan ve çiftçilerde büyük rahatsızlık yaratan sulamada kullanıla elektrik enerjisi kesintileri gündeme geldi.  CHP’li Çıray, elektrik mağduriyetinin giderilmesi için hükumetten ricada bulunurken, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, çiftçilerin mağduriyetinin devam etmesi durumunda tarımsal üretimin büyük yara alacağını bu yüzden Atatürk Barajı suyunun tarımsal alanlara ulaştırılması gerektiğini söyledi.

 

Alınan Bakanlar kurulu kararının ardından DEDAŞ’ın harekete geçmesi sonrası elektrik enerjisi ile sulama yapan çiftçilere ulaştırılan yüksek meblağlı faturaların ödenememesi ve ardından gelen kesintilerin yarattığı rahatsızlık devam ederken, CHP heyeti Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytuğ Çıray ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir beraberindeki CHP’li heyet ile birlikte Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu ile görüştü. Görüşmede Şanlıurfa çiftçisinin sorunları konusunda bilgi alan CHP’li heyet tarımsal sulamada kullanılan elektrik enerjisi ile ilgili uygulamaları eleştirildi.

HÜKUMET BU İŞTEN VAZGEÇMELİ

Ziyarette görüş belirten Çıray, ülke genelinde enerji yatırımlarının yetersiz olduğunu ileri sürerek, gerekli altyapı ve yeni enerji kaynakları için yatırımların yapılması gerektiğini belirtti.

Şanlıurfalı çiftçiler ile yaptıkları görüşmelerde bölgede sulamada kullanılan elektrik ile ilgili ciddi sıkıntıların olduğunu gördüklerini söyleyen Çıray, çiftçilerin elektrik borçlarından dolayı bloke edilen terfiklerinin ödenmesini talep etti.

Hükümet bu işten vazgeçmeli diyen Çıray, ‘Ziyaretimizde öğrendiğimiz en önemli sorun çiftçilerimizden talep edilen yüklü elektrik borçlarıdır. Bu borçlarda çiftçiye ödenen desteleme ödemelerinden tahsil edilmeye çalışılıyor. Hükümetten Urfalılar adına ricada bulunuyorum. Bu işten vazgeçsinler. Çiftçimiz parasız kalırsa üretemez. Üretemezse ülke olarak sıkıntıya gireriz. Çiftçiye teşvikleri tam olarak ödesinler. Bizim çiftçimiz namusludur dürüsttür. Eğer gerçekten borçlu ise borcunu mutlaka öder. Bunu da zamana yayarak affetme yolu ile borçlarını öderler. Bunu sayın Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu ve heyetimiz olarak Urfalılar adına talep ediyoruz. ‘ şeklinde konuştu.

EYYÜPOĞLU: TARIMSAL ÜRETİM KAYBA UĞRAYABİLİR

 

CHP’li heyetin ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini belirten Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, çiftçilerin çok ağır elektrik faturaları ile karşı karşıya kalması nedeniyle büyük mağduriyet yaşandığını söyledi. Mağduriyetin giderilmesi için çalışma yapılmasını beklediklerini kaydeden Eyyüpoğlu, ‘desteklemelerin bloke edilmesi ve elektrik kesintileri nedeniyle tarım sektörünün zor günler geçirdiğini belirtti. Sorunun devam etmesi durumunda tarımsal üretimin ciddi kayba uğrayacağını söyledi. 

Şanlıurfa Ziraat Odası’nda bayramlaşma

Yazdır
Gösterim: 3045

Şanlıurfa Ziraat Odası Ramazan Bayramını çiftçiler, sivil toplum kuruluşu, çeşitli siyasi parti ve kurum temsilcileri ile bayramlaşarak karşıladı. Bayram dolayısıyla Karaköprü Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Kaytan ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da Ziraat Odası’na ziyarette bulunarak yönetim kurulu, üyeler ve çiftçiler ile bayramlaştı. Bayramlaşma sırasında çiftçiler ile istişarede bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu çiftçilerin karşı karşıya olduğu elektrik sorunun çözülmesini istedi.

Bayramlaşmada Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlarken, Ortadoğu’da İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların bir an önce durmasını diledi.

Yönetim kurulu adına açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu konuşmasında; “Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim. Bayramın bu gün Ortadoğu’daki çatışmalar ve dünyanın seyirci kaldığı İsrail-Filistin savaşının bir an önce durdurulmasına vesile olmasını Allahtan dilerim.” İfadelerine yer verdi.

 

ÇİFÇİNİN ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Eyyüpoğlu ayraca son aylarda çiftçinin karşı karşıya kaldığı elektrik konusundaki yaptırımları da değinerek, konuyu, ‘Filistin’de İsrail, Suriye’de Esad, Bölgemizde de ise Dedaş’ şeklinde değerlendirdi. Eyyüpoğlu çiftçilerin elektrik kesintisi ve tahsilatı ile karşı karşıya kaldığı sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini kaydetti.

KAYTAN VE DEMİRKOL ÇİFÇİLER İLE ZİRAAT ODASINDA BAYRAMLAŞTI

Şanlıurfa Ziraat Odasındaki bayramlaşmaya Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan ve belediye personeli yer aldı. Bayramlaşma sırasında açıklamada bulunan Kaytan, bayram dolayısıyla ziyaret ettikleri Şanlıurfa Ziraat Odası’nda çok güzel bir yapı ile karşılaştıklarını yeni hizmet binasında verilecek eğitimler ve hizmetlerle birlikte çiftçilerimizin daha bilinçli tarım yapacakları kanaatinde olduğunu söyledi.

Kaytan Ziraat odasındaki bayram mesajında Ramazan Bayramını sınır ötesinde yaşanan olaylardan dolayı buruk karşıladıklarını belirtti. Kaytan, “Öncelikle sınırımızın ötesinde İslam coğrafyasında yaşanan olaylar nedeniyle Ramazan Bayramını biraz buruk karşılıyoruz. Ancak bayramın yaşatılması adına bizler bayramlaşma ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda bugün Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim kurulunu ve çiftçilerimizi ziyaret ediyoruz. Buradan kendilerinin bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

DEMİRKOL BAYRAMLARI YAŞATACAĞIZ

Şanlıurfa Ziraat Odasındaki Bayramlaşma dolayısıyla ziyarette bulunan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, tüm kesimlerin bayramını kutladığı söyledi. Demirkol, “Bayram ziyaretleri kapsamında Şanlıurfa Ziraat Odasını ziraat ettik. Bayramın tüm dünyada ve Şanlıurfa ve Haliliye’de tüm kesimlerin bayramı yaşamalarını, yaşatmalarını ve iki cihanda saadetler diliyorum.’ Dedi.

 

Telif Hakkı © 2019 ŞANLIURFA ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI. Tüm Hakları Saklıdır.